Terápiás módszerek

 

Kizárólag tudományosan megalapozott, többféle módszeren alapuló, pszichés és szomatikus (testi tünetekkel járó) zavarok esetén hatékonyan alkalmazott, egyéni vagy csoportos terápiákat alkalmazunk, amelyek többféle meghatározott időtartamú ülésben történnek. Pszichoterápiás tevékenységünket kiképző pszichoterapeuták szupervíziója mellett végezzük.

Szakterületeink a pszichés mentális- és viselkedészavarok felismerése, diagnosztikája, azok speciális klinikai- és egészségpszichológiai, mentálhigiénés és pszichoterápiás módszerekkel történő gyógyítása, klienseink további állapotromlásának megelőzése. Célunk továbbá a prevenció, a mentális egészség megőrzése.

A biztonságos terápiás tér kialakításával, az empátiás odafordulás és az aktív figyelem használatával törekszünk arra, hogy klienseinkkel olyan mély, bizalmi kapcsolatot alakítsunk ki, amelyben őszintén és gátlások nélkül beszélhetnek nehézségeikről, félelmeikről vagy élethelyzeti elakadásaikról. Hisszük azt, hogy tényleges változás csak a klienssel együtt, az ő aktív részvételével, szoros együttműködésben, közös erőfeszítés és munka révén valósulhat meg.

Egyéni felnőtt pszichoterápia

Tudományosan megalapozott, többféle módszeren alapuló, pszichés és szomatikus (testi tünetekkel járó) zavarok esetén hatékonyan alkalmazott módszer. A pszichoterápia meghatározott céllal, és indikációval, előre rögzített keretek között végzett intervenció, amely verbális és nonverbális kommunikációs formában történik. Szakterületeink a pszichés mentális- és viselkedészavarok felismerése, diagnosztikája, azok speciális klinikai- és egészségpszichológiai, valamint pszichoterápiás módszerekkel történő gyógyítása, klienseink további állapotromlásának megelőzése, továbbá a prevenció, a mentális egészség megőrzése.

Egyéni felnőtt pszichológiai konzultáció

Alapvetően egészséges – mentális zavarral nem diagnosztizálható – személyeknek segít fejlődési és szituációs problémák megoldásában, például életvezetési nehézségek, krízisek, traumák esetén. A folyamatban építünk a személy meglévő erőforrásaira. A folyamat célja a döntés, a változtatásra való képesség, megküzdés a problémákkal, kompetens pálya- vagy életút alakítás segítése.

Gyermek pszichoterápia

A gyermekterápia során a gyermek egy elfogadó, biztonságos légkörben játékon, rajzon keresztül jeleníti meg a benne lévő konfliktusokat, vágyakat, szorongásokat. A pszichológus a folyamatban segít a gyermeknek a hatékonyabb megküzdési módszerek kialakításában. Ezzel együtt a gyermekterápiás folyamat során is gyakori szülőkonzultációkra kerül sor, a szülővel közösen gondolkodva történik a gyermek gyógyítása, hiszen fejlődése a környezetével való kapcsolatban értelmezhető. Ezért is nélkülözhetetlen a szülők elköteleződése a terápia mellett. A gyermekterápia célja a gyermek fejlődését akadályozó tényezők elhárítása, a fejlődési lehetőségek helyreállítása.

Serdülő pszichoterápia

A serdülőkor, ami egy úgynevezett életszakaszhoz köthető normatív krízis, hatalmas feladat elé állítja a serdülőt: az önálló életre készülve testi-lelki változáson megy keresztül, a leválási törekvések hangulatingadozással, vagy más mentális kihívásokat is hozhatnak, ebben nyújtunk a serdülőnek és a szülőknek segítséget.

Szülőkonzultáció

Elakadás, konkrét nehézség esetén szülőkonzultációt biztosítunk, amelynek keretében szakembereink segítenek orientálódni és javaslatot adnak a további lehetséges ellátással kapcsolatban.

Gyermek és ifjúsági pszichiátriai szakorvosi vizsgálat

Szakorvosunk pszichés zavarok diagnosztizálásában, illetve folyamatos ellátásában nyújt segítséget.

Szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció

A szülő-csecsemő/kisgyermek konzultációs keret lehetőséget adhat az első pár évben megjelenő nehézségek csökkentésére, megoldására, a szülők szülői szerepükben való megerősítésére, a szülői kompetencia erősítésére, a szülő-kisgyermek kapcsolat alakítására.

Varázsháló sikeres iskolai boldogulást fejlesztő kiscsoportos program

8 alkalmas kiscsoportos programot indítunk általános iskolások számára, péntek délutánonként, amely a gyerekek számára megkönnyíti az:

érzelemfelismerést a figyelem fenntartását
érzelemszabályozást a rugalmas viselkedés szervezést
feszültségszabályozást a gátló funkciók fenntartását
kommunikációt a szabályok megértését és megtartását
együttműködést és konfliktuskezelést és erősíti az önismeretet
Célunk a szocio-kommunikációs és kognitív készségek fejlesztése, valamint a végrehajtó funkciók erősítése, ezen területek bármelyikén nehézséget megélő gyermekek számára.

Családterápia

Ez a módszer a családot olyan „rendszernek” tekinti, amelynek tagjai kölcsönösen hatnak egymásra, együtt – közös „erővel” – hozzák létre a problémákat és ugyanígy közös erőfeszítéssel oldhatják fel azokat. Családterápiát ajánlunk azokban az esetekben, amikor a gyerekeknél jelentkeznek különféle problémák, viselkedési-, szociális-, vagy tanulási zavarok, kamaszkori krízisek, vagy bármelyik családtagnál organikus okokra nem visszavezethető testi, fizikai tünetek.. A családterápia hatásos és szükséges lehet gyerekvállalásból, gyereknevelésből adódó problémák, konfliktusok kezelésére. Különleges élethelyzetekben, mint az örökbefogadás, a válás előtti és utáni időszak, mozaikcsalád létrejöttekor, betegség, haláleset, gyász esetén. A családterápia nem helyettesítője a mediációnak a válási folyamatban, míg előbbi a családterapeuták, utóbbi a mediátorok feladata. 

Párterápia

Ez a módszer a párt olyan „rendszernek” tekinti, amelynek tagjai kölcsönösen hatnak egymásra, együtt – közös „erővel” – hozzák létre a problémákat és ugyanígy közös erőfeszítéssel oldhatják fel azokat. Párterápiát ajánlunk azoknak a pároknak, akik életében állandósultak a konfliktusok és azokat jellemzően nem sikerül megnyugtatóan megoldani. Akkor is, ha „csupán” a felek elhidegüléséről, eltávolodásáról, a kapcsolat ellaposodásáról, megromlásáról van szó. Ha felüti fejét a féltékenység, vagy már megcsalás, félrelépés is történt, és ha a hűtlenség miatt, vagy más okból felmerül a szakítás, a válás gondolata.

ADHD szűrővizsgálat és szakorvosi diagnózis gyerekeknek

Az ADHD szűrővizsgálat célja az ADHD tüneteinek feltérképezése, súlyosságának megítélése. A vizsgálatot két szakember végzi, egy gyógypedagógus és egy pszichológus.

A vizsgálat során a szakmai irányelveknek megfelelő diagnosztikai tesztek felvételére kerül sor.

A pszichológus a vizsgálat egyik részében strukturált heteroanamnézist, majd diagnosztikai interjút készít a szülővel. Ennek célja a gyermek fejlődési vonalának teljes áttekintése, részletes megértése és tüneteinek pontos feltárása. A pszichológus a vizsgálat második részében a gyermekkel foglalkozik és az explorációt követően számítógépes neuropszichológiai teszteket vesz fel. A standardizált neuropszichológiai tesztek a figyelmi -és a végrehajtó funkciókat mérik fel.

A gyógypedagógus a vizsgálat első felében a gyermekkel foglalkozik, akinek a részletes emlékezeti, figyelmi, pszichomotoros, észlelési és szociális funkcióit méri fel különféle gyógypedagógiai tesztek segítségével. Amennyiben szükségesnek látja, mozgásvizsgálatot vagy egyéb differenciáldiagnosztikai szempontból fontos tesztet végez el. A gyógypedagógus a vizsgálat második részében a szülőkkel konzultál.

A vizsgálat időtartama körülbelül 3 óra. A vizsgálat hossza függ a gyermek életkorától, együttműködési készségétől, egyéb körülményektől.

ADHD szűrés esetén kizárólag előleg fizetése mellett lehetséges időpontot foglalni, amelynek összegét levonjuk a vizsgálat árából. Időpontfoglalási előleg aktuális ára az árlistánkban található. A vizsgálatot díjtalanul lemondani 48 órával előtte lehetséges. A rendelőben 48 órás lemondási határidő van, így az azon belül lemondott vizsgálatot ki kell fizetni.

A vizsgálatot követően egy másik időpontban, online vagy személyes formában visszajelzést ad mindkét szakember a vizsgálati eredményekről, megállapításokról, javaslatokról. Ennek időtartama 50 perc.

Az elvégzett vizsgálatról részletes írásbeli szakvéleményt készítünk, ami tartalmazza a vizsgálati eredmények részletes leírását mindkét szakember által. A szakvéleményben minden esetben javaslatot teszünk az eredmények alapján a gyermek további ellátására vonatkozóan.

Az eredmények alapján javaslatot tehetünk az ADHD irányába történő szakorvosi vizsgálatra. Ebben az esetben a szűrést 2×50 perces szakorvosi konzultáció követi.

Gyógypedagógiai vizsgálatok

A gyógypedagógiai vizsgálatok során a tanulás szempontjából fontos készségek, képességek és részképességek vizsgálata történik. Ezek során beazonosítjuk a képesség-struktúra jellegzetességeit, és ezáltal beazonosíthatóvá válik, hogy mely tényezők játszanak szerepet a gyengébb óvodai és iskolai teljesítmény kialakulásában. A gyermeket, tanulót egészként kezeljük gyengeségeivel, erősségeivel együtt, értékelése differenciáltan történik, hogy minél inkább a fejlettségének és fejlődésének megfelelő ellátásban tudjon részesülni.

A komplex gyógypedagógiai és pszichológiai képességvizsgálatot a leggyakrabban tapasztalt nehézségek (beilleszkedési, magatartási és tanulási problémák) feltérképezésére állítottuk össze több éves szakmai tapasztalatunk alapján. A vizsgálat célja, hogy a tapasztalt nehézség(ek) okát feltérképezzük és amennyiben szükséges részletes fejlesztési javaslatot tegyünk.

 
Elérhető vizsgálatok:

Komplex gyógypedagógiai és pszichológiai vizsgálat
Képességvizsgálat óvodás korú gyermekek számára
Iskolába lépéshez szükséges képességek vizsgálata
Tanulási nehézség vizsgálata – diszlexia, diszgráfia
Tanulási nehézség vizsgálata – diszkalkulia
Alapozó mozgásvizsgálat

Mediáció

A konfliktusok kezelésének, mederben tartásának, és megoldásának hatékony, gyors és főleg kíméletes módszere a mediáció, amely minden esetben a jelenre és a jövőre fókuszál. A módszer alapja az elakadt párbeszéd beindítása, az elakadás feltárása és feloldása, terepe pedig olyan közeg, ahol mindenki biztonságban érezheti magát, mivel a mediátor állásfoglalásoktól és véleményalkotástól mentesen teljesen pártatlanul facilitálja a folyamatot, segíti a feleket a számukra legjobb megoldás megtalálásában.

Családi viszályok, párkapcsolati nehézségek, válási helyzetek, üzleti konfliktusok esetén is gyors és eredményes előrelépést kínál a mediáció, amely sikeres lehet önmagában is, de terápiás folyamattal párhuzamosan is hatékonyan működő módszer. A terápiát nem befolyásolja és nem helyettesíti, hiszen a múltbéli lelki elakadásokkal nem foglalkozik, nem gyógyító folyamat, a jelenben a gyors elmozdulást, a jövőbeli együttműködést segíti hatékonyan.

Neurofeedback tréning

A pszichológusokból, agykutatókból álló Neurofeedback tréner csapat idegrendszert érintő problémák megoldásában, vagy iskolai, munkahelyi teljesítmény növelésében (a mindennapi feladatok elvégzéséhez szükséges képességek), tud támogatást nyújtani a koncentráció, a memória, az alvás és a stressztűrést tekintetében.

Milyen esetekben érdemes a Neurofeedbacket választani:

ADHD/hiperaktivitás, figyelemzavar
Idegrendszeri éretlenség
Szorongás, depresszió
Tanulási nehézségek, diszlexia, diszkalkulia
Alvászavarok
Stresszkezelés
Agysérülések, stroke vagy születési rendellenességek esetén rehabilitáció, állapotjavítás
Epilepszia
Memóriaproblémák, demencia
Alkoholizmus, függőségek

Pszichodinamikus mozgás- és táncterápia (egyéni)

A pszichodinamikus szemléletű mozgás- és táncterápia (PMT) a testélményre építő terápiás módszerek közé tartozik. A test és a lélek szoros kapcsolatát alapvetésnek tekintő, a testérzékelésben, a mozgásban rejlő gyógyító- és alkotóerőket a pszichoterápiás munkába illesztő irányzat a 80-as években indult fejlődésnek Magyarországon. Jellemzően csoportterápiás módszerként terjedt el itthon, de követve az európai gyakorlatot, már egyéni keretek között is elérhető. Általában azoknak ajánljuk, akik kapcsolati elakadásokkal, önértékelési zavarokkal küzdenek, vagy szeretnék magukat otthon érezni a testükben . A PMT hatékony lehet személyiségzavarok, hangulatzavarok, pszichoszomatikus problémák kezelésében, traumafeldolgozásban.

Pozitív pszichológiai önismereti műhely

A pozitív pszichológia és az önismeret kérdései iránt érdeklődő felnőtteknek ajánljuk 2 napos kiscsoportos műhelyünket, akik szeretnék közelebbről megismerni egy méltán népszerű és tudományosan megalapozott irányzatot.

Egyéni felnőtt pszichoterápia

Tudományosan megalapozott, többféle módszeren alapuló, pszichés és szomatikus (testi tünetekkel járó) zavarok esetén hatékonyan alkalmazott módszer. A pszichoterápia meghatározott céllal, és indikációval, előre rögzített keretek között végzett intervenció, amely verbális és nonverbális kommunikációs formában történik. Szakterületeink a pszichés mentális- és viselkedészavarok felismerése, diagnosztikája, azok speciális klinikai- és egészségpszichológiai, valamint pszichoterápiás módszerekkel történő gyógyítása, klienseink további állapotromlásának megelőzése, továbbá a prevenció, a mentális egészség megőrzése.

Egyéni felnőtt pszichológiai konzultáció

Alapvetően egészséges – mentális zavarral nem diagnosztizálható – személyeknek segít fejlődési és szituációs problémák megoldásában, például életvezetési nehézségek, krízisek, traumák esetén. A folyamatban építünk a személy meglévő erőforrásaira. A folyamat célja a döntés, a változtatásra való képesség, megküzdés a problémákkal, kompetens pálya- vagy életút alakítás segítése.

Gyermek pszichoterápia

A gyermekterápia során a gyermek egy elfogadó, biztonságos légkörben játékon, rajzon keresztül jeleníti meg a benne lévő konfliktusokat, vágyakat, szorongásokat. A pszichológus a folyamatban segít a gyermeknek a hatékonyabb megküzdési módszerek kialakításában. Ezzel együtt a gyermekterápiás folyamat során is gyakori szülőkonzultációkra kerül sor, a szülővel közösen gondolkodva történik a gyermek gyógyítása, hiszen fejlődése a környezetével való kapcsolatban értelmezhető. Ezért is nélkülözhetetlen a szülők elköteleződése a terápia mellett. A gyermekterápia célja a gyermek fejlődését akadályozó tényezők elhárítása, a fejlődési lehetőségek helyreállítása.

Serdülő pszichoterápia

A serdülőkor, ami egy úgynevezett életszakaszhoz köthető normatív krízis, hatalmas feladat elé állítja a serdülőt: az önálló életre készülve testi-lelki változáson megy keresztül, a leválási törekvések hangulatingadozással, vagy más mentális kihívásokat is hozhatnak, ebben nyújtunk a serdülőnek és a szülőknek segítséget.

Szülőkonzultáció

Elakadás, konkrét nehézség esetén szülőkonzultációt biztosítunk, amelynek keretében szakembereink segítenek orientálódni és javaslatot adnak a további lehetséges ellátással kapcsolatban.

Gyermek és ifjúsági pszichiátriai szakorvosi vizsgálat

Szakorvosunk pszichés zavarok diagnosztizálásában, illetve folyamatos ellátásában nyújt segítséget.

Szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció

A szülő-csecsemő/kisgyermek konzultációs keret lehetőséget adhat az első pár évben megjelenő nehézségek csökkentésére, megoldására, a szülők szülői szerepükben való megerősítésére, a szülői kompetencia erősítésére, a szülő-kisgyermek kapcsolat alakítására.

Varázsháló sikeres iskolai boldogulást fejlesztő kiscsoportos program

8 alkalmas kiscsoportos programot indítunk általános iskolások számára, péntek délutánonként, amely a gyerekek számára megkönnyíti az:

érzelemfelismerést
a figyelem fenntartását
érzelemszabályozást
a rugalmas viselkedés szervezést
feszültségszabályozást
a gátló funkciók fenntartását
kommunikációt
a szabályok megértését és megtartását
együttműködést és konfliktuskezelést
és erősíti az önismeretet
ADHD/hiperaktivitás, figyelemzavar
Idegrendszeri éretlenség
Szorongás, depresszió
Tanulási nehézségek, diszlexia, diszkalkulia
Alvászavarok
Stresszkezelés
Agysérülések, stroke vagy születési rendellenességek esetén rehabilitáció, állapotjavítás
Epilepszia
Memóriaproblémák, demencia
Alkoholizmus, függőségek
Célunk a szocio-kommunikációs és kognitív készségek fejlesztése, valamint a végrehajtó funkciók erősítése, ezen területek bármelyikén nehézséget megélő gyermekek számára.

Családterápia

Ez a módszer a családot olyan „rendszernek” tekinti, amelynek tagjai kölcsönösen hatnak egymásra, együtt – közös „erővel” – hozzák létre a problémákat és ugyanígy közös erőfeszítéssel oldhatják fel azokat. Családterápiát ajánlunk azokban az esetekben, amikor a gyerekeknél jelentkeznek különféle problémák, viselkedési-, szociális-, vagy tanulási zavarok, kamaszkori krízisek, vagy bármelyik családtagnál organikus okokra nem visszavezethető testi, fizikai tünetek.. A családterápia hatásos és szükséges lehet gyerekvállalásból, gyereknevelésből adódó problémák, konfliktusok kezelésére. Különleges élethelyzetekben, mint az örökbefogadás, a válás előtti és utáni időszak, mozaikcsalád létrejöttekor, betegség, haláleset, gyász esetén. A családterápia nem helyettesítője a mediációnak a válási folyamatban, míg előbbi a családterapeuták, utóbbi a mediátorok feladata. 

Párterápia

Ez a módszer a párt olyan „rendszernek” tekinti, amelynek tagjai kölcsönösen hatnak egymásra, együtt – közös „erővel” – hozzák létre a problémákat és ugyanígy közös erőfeszítéssel oldhatják fel azokat. Párterápiát ajánlunk azoknak a pároknak, akik életében állandósultak a konfliktusok és azokat jellemzően nem sikerül megnyugtatóan megoldani. Akkor is, ha „csupán” a felek elhidegüléséről, eltávolodásáról, a kapcsolat ellaposodásáról, megromlásáról van szó. Ha felüti fejét a féltékenység, vagy már megcsalás, félrelépés is történt, és ha a hűtlenség miatt, vagy más okból felmerül a szakítás, a válás gondolata.

ADHD szűrővizsgálat és szakorvosi diagnózis gyerekeknek

Az ADHD szűrővizsgálat célja az ADHD tüneteinek feltérképezése, súlyosságának megítélése. A vizsgálatot két szakember végzi, egy gyógypedagógus és egy pszichológus.

A vizsgálat során a szakmai irányelveknek megfelelő diagnosztikai tesztek felvételére kerül sor.

A pszichológus a vizsgálat egyik részében strukturált heteroanamnézist, majd diagnosztikai interjút készít a szülővel. Ennek célja a gyermek fejlődési vonalának teljes áttekintése, részletes megértése és tüneteinek pontos feltárása. A pszichológus a vizsgálat második részében a gyermekkel foglalkozik és az explorációt követően számítógépes neuropszichológiai teszteket vesz fel. A standardizált neuropszichológiai tesztek a figyelmi -és a végrehajtó funkciókat mérik fel.

A gyógypedagógus a vizsgálat első felében a gyermekkel foglalkozik, akinek a részletes emlékezeti, figyelmi, pszichomotoros, észlelési és szociális funkcióit méri fel különféle gyógypedagógiai tesztek segítségével. Amennyiben szükségesnek látja, mozgásvizsgálatot vagy egyéb differenciáldiagnosztikai szempontból fontos tesztet végez el. A gyógypedagógus a vizsgálat második részében a szülőkkel konzultál.

A vizsgálat időtartama körülbelül 3 óra. A vizsgálat hossza függ a gyermek életkorától, együttműködési készségétől, egyéb körülményektől.

A vizsgálatot díjtalanul lemondani 48 órával előtte lehetséges. A rendelőben 48 órás lemondási határidő van, így az azon belül lemondott vizsgálatot ki kell fizetni.

A vizsgálatot követően egy másik időpontban, online vagy személyes formában visszajelzést ad mindkét szakember a vizsgálati eredményekről, megállapításokról, javaslatokról. Ennek időtartama 50 perc.

Az elvégzett vizsgálatról részletes írásbeli szakvéleményt készítünk, ami tartalmazza a vizsgálati eredmények részletes leírását mindkét szakember által. A szakvéleményben minden esetben javaslatot teszünk az eredmények alapján a gyermek további ellátására vonatkozóan.

Az eredmények alapján javaslatot tehetünk az ADHD irányába történő szakorvosi vizsgálatra. Ebben az esetben a szűrést 2×50 perces szakorvosi konzultáció követi.

Gyógypedagógiai vizsgálatok

A gyógypedagógiai vizsgálatok során a tanulás szempontjából fontos készségek, képességek és részképességek vizsgálata történik. Ezek során beazonosítjuk a képesség-struktúra jellegzetességeit, és ezáltal beazonosíthatóvá válik, hogy mely tényezők játszanak szerepet a gyengébb óvodai és iskolai teljesítmény kialakulásában. A gyermeket, tanulót egészként kezeljük gyengeségeivel, erősségeivel együtt, értékelése differenciáltan történik, hogy minél inkább a fejlettségének és fejlődésének megfelelő ellátásban tudjon részesülni.

A komplex gyógypedagógiai és pszichológiai képességvizsgálatot a leggyakrabban tapasztalt nehézségek (beilleszkedési, magatartási és tanulási problémák) feltérképezésére állítottuk össze több éves szakmai tapasztalatunk alapján. A vizsgálat célja, hogy a tapasztalt nehézség(ek) okát feltérképezzük és amennyiben szükséges részletes fejlesztési javaslatot tegyünk.

 
Elérhető vizsgálatok:

Komplex gyógypedagógiai és pszichológiai vizsgálat
Képességvizsgálat óvodás korú gyermekek számára
Iskolába lépéshez szükséges képességek vizsgálata
Tanulási nehézség vizsgálata – diszlexia, diszgráfia
Tanulási nehézség vizsgálata – diszkalkulia
Alapozó mozgásvizsgálat

Mediáció

A konfliktusok kezelésének, mederben tartásának, és megoldásának hatékony, gyors és főleg kíméletes módszere a mediáció, amely minden esetben a jelenre és a jövőre fókuszál. A módszer alapja az elakadt párbeszéd beindítása, az elakadás feltárása és feloldása, terepe pedig olyan közeg, ahol mindenki biztonságban érezheti magát, mivel a mediátor állásfoglalásoktól és véleményalkotástól mentesen teljesen pártatlanul facilitálja a folyamatot, segíti a feleket a számukra legjobb megoldás megtalálásában.

Családi viszályok, párkapcsolati nehézségek, válási helyzetek, üzleti konfliktusok esetén is gyors és eredményes előrelépést kínál a mediáció, amely sikeres lehet önmagában is, de terápiás folyamattal párhuzamosan is hatékonyan működő módszer. A terápiát nem befolyásolja és nem helyettesíti, hiszen a múltbéli lelki elakadásokkal nem foglalkozik, nem gyógyító folyamat, a jelenben a gyors elmozdulást, a jövőbeli együttműködést segíti hatékonyan.

Neurofeedback tréning

A pszichológusokból, agykutatókból álló Neurofeedback tréner csapat idegrendszert érintő problémák megoldásában, vagy iskolai, munkahelyi teljesítmény növelésében (a mindennapi feladatok elvégzéséhez szükséges képességek), tud támogatást nyújtani a koncentráció, a memória, az alvás és a stressztűrést tekintetében.

Milyen esetekben érdemes a Neurofeedbacket választani:

ADHD/hiperaktivitás, figyelemzavar
Idegrendszeri éretlenség
Szorongás, depresszió
Tanulási nehézségek, diszlexia, diszkalkulia
Alvászavarok
Stresszkezelés
Agysérülések, stroke vagy születési rendellenességek esetén rehabilitáció, állapotjavítás
Epilepszia
Memóriaproblémák, demencia
Alkoholizmus, függőségek

Pszichodinamikus mozgás- és táncterápia (egyéni)

A pszichodinamikus szemléletű mozgás- és táncterápia (PMT) a testélményre építő terápiás módszerek közé tartozik. A test és a lélek szoros kapcsolatát alapvetésnek tekintő, a testérzékelésben, a mozgásban rejlő gyógyító- és alkotóerőket a pszichoterápiás munkába illesztő irányzat a 80-as években indult fejlődésnek Magyarországon. Jellemzően csoportterápiás módszerként terjedt el itthon, de követve az európai gyakorlatot, már egyéni keretek között is elérhető. Általában azoknak ajánljuk, akik kapcsolati elakadásokkal, önértékelési zavarokkal küzdenek, vagy szeretnék magukat otthon érezni a testükben . A PMT hatékony lehet személyiségzavarok, hangulatzavarok, pszichoszomatikus problémák kezelésében, traumafeldolgozásban.

Pozitív pszichológiai önismereti műhely

A pozitív pszichológia és az önismeret kérdései iránt érdeklődő felnőtteknek ajánljuk 2 napos kiscsoportos műhelyünket, akik szeretnék közelebbről megismerni egy méltán népszerű és tudományosan megalapozott irányzatot.